Перейти до основного вмісту

Кафедра  обліку, аналізу та аудиту як структурний підрозділ економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича функціонує понад 50 років. Перший набір студентів в університеті за спеціальністю «Бухгалтерський облік» проводився в 1962 році у кількості 50 осіб. У 1971 році була відкрита кафедра конкретної економіки, на якій була підготовка фахівців для вечірньої та вечірньої форм навчання, зокрема, за спеціальністю бухгалтерський облік промисловості та сільського господарства. У 1975 році кафедру конкретної економіки поділено на дві кафедри – кафедру економіки й організації та управління виробництвом і кафедру обліку, контролю й аналізу виробництва, яка готувала фахівців за такими спеціальностями: «Бухгалтерський облік промисловості», «Бухгалтерський облік сільського господарства», «Фінанси і кредит».

Сьогодні кафедра є підрозділом у складі економічного факультету, її очікує доктор економічних наук, проф. Т.М. Ковальчук. Колектив кафедри налічує 9 осіб професорсько-викладацького складу, серед яких – один доктор економічних наук; 8 – кандидатів економічних наук, з них – 5 доцентів, 3 – асистенти.

Кафедра має чіткі перспективи зростання. Її місією є забезпечення фундаментальними, професійними знаннями, сучасними навичками і компетентністю здобувачів вищої освіти у сфері обліку, аналізу, аналізу та оподаткування з метою їх ефективної практичної реалізації в умовах глобальних змін і викликів ХХ століття.

Місія кафедри реалізовується креативним висококваліфікованим науково-педагогічним потенціалом шляхом: формування та розвитку бухгалтерської школи на основі збереження спадкоємності досягнень; запровадження в освітній процес    інноваційних методів навчання з використанням сучасних інформаційних систем і технологій, комп’ютерної та мультимедійної техніки, онлайн-платформи; формування індивідуальної освітньої траекторії та особистісного студентоцентрованого навчання; встановлення партнерських відносин із провідними підприємствами та ЗВО-партнерами; постійного оновлення та адаптації структури вибору освітніх компонентів на основі постійного моніторингу зміни професійних компетентностей фахівців у сфері обліку, оподаткування, аналізу та контролю; підвищення якості результатів науково-дослідницької роботи; активної співпраці зі стейкхолдерами освітніх програм;вдосконалення виховної роботи з надання посилань на конкурентні позиції кафедри та її випускників; досягнення максимально можливої ​​інтеграції із сучасним ринком праці реального сектору економіки в умовах цифрової глобалізації, і як результат, зміцнення позицій кафедри у вітчизняному та міжнародному науково-освітньому просторі.

Кафедра підготовки фахівців за двома рівнями вищої освіти за такими програмами: освітньо-професійна програма (ОПП) «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування», галузі знань «Бізнес, адміністрування та право» та освітньо-професійна програма «Облік і оподаткування» другого (магістерського) рівня вищої освіти   за спеціальністю «Облік». і оподаткування», галузі знань «Бізнес, адміністрування та право».

ОПП розроблені відповідно до місії доії і стратегії розвитку та спрямовані на підготовку висококваліфікованих фахівців університету, які володіють інноваційним мисленням та компетентністю, необхідними для розв'язання складних завдань і проблем у сфері обліку, оподаткування, аналізу, контролю діяльності для забезпечення позитивних змін у суб'єктах господарювання.

ОПП спрямовані на формування інтелектуальних і творчих здібностей з аналітичним творчим мисленням на основі оволодіння сучасними методами побудови обліково-аналітичного забезпечення для обґрунтування ефективних управлінських рішень в умовах невизначеності на всіх рівнях управління.

Компоненти ОПП спрямовані на підготовку універсального факультету з обліку та оподаткування, здобуття ним компетенцій та програмних результатів навчання, прийнятих для всіх галузей національної економіки (видів економічної діяльності). Цілі та програмні результати навчання характеризують загальнонаціональні тенденції розвитку спеціальності. Здійснюється інтегрована підготовка фахівців, що поєднує теоретичну та практичну спрямованість навчання у сфері організації таметодичного обліку, аналізу та аудиту та оптимізації оподаткування діяльності суб’єктів господарювання.

На сьогоднішній день на кафедрі обліку, аналізу і аудиту існує система залучення до освітнього процесу професіоналів-практиків. Реалізація ОПП створена в умовах міждисциплінарної та міжкафедральної співпраці, що є основою освітнього процесу класичного університету, на засадах академічної доброчесності. Викладачі кафедри у навчально-методичній роботі ведуть постійний пошук нових, більш досконалих форм методів навчання, зосереджують ваші зусилля на модернізації системи викладання.

Існує позитивна практика періодичного удосконалення складових елементів освітньо-професійної програми шляхом вироблення спільних зі стейкхолдерами (роботодавці, здобувачі вищої освіти, органи державного управління) пропозицій щодо їх розвитку.

Кафедра постійно модернізує свої освітні програми, реагуючи на тенденції розвитку спеціальності, зміни в законодавстві, потреби ринку праці, пропозиції й побажання здобувачів, роботодавців та інших стейкхолдерів. Це гарантує, що випускники зберігають актуальні знання та навички, необхідні для успішної кар'єри. ОПП враховують вимоги до основних професій Міжнародних стандартів освіти бухгалтерів (International Accounting Education Standards Board (IAESB), що забезпечують конкурентоспроможність випускників на світовому ринку праці.

Кафедра співпрацює з провідними ЗВО та науково-дослідними інститутами України.  

Професорсько-викладацький склад кафедри активно займається науковою діяльністю, проводячи дослідження в галузі обліку, аналізу та аудиту. За останні 5 років опубліковано понад 150 наукових публікацій, 1 монографія за тематикою наукових досліджень. Основним напрямком наукових досліджень на поточному етапі є «Розвиток обліково-аналітичного забезпечення управління бізнесом». Кафедрою приділяється значне увага впровадженню наукової роботи в освітній процес через створення нового та вдосконалення наявного навчально-методичного забезпечення освітніх компонентів. Своє втілення результатів цієї роботи знайшлося в підготовці та публікації низки підручників і навчальних посібників. До наукової роботи залучаються і здобувачі вищої освіти,   які беруть участь у наукових конференціях і публікують свої результати досліджень.

Із домінантних напрямків розвитку кафедри є інтернаціоналізація діяльності, що забезпечує двосторонню взаємодію із зарубіжними ЗВО-партнерами, одними з інших організацій у частині навчання, викладання та наукових досліджень.

Викладачі та здобувачі беруть активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях, у гостьових лекціях зарубіжних науковців і практиків, які відбуваються на базі університету та факультету. За останні роки викладачі групи забезпечення ОПП «Облік і оподаткування» проходили підвищення кваліфікації та стажу в наступних ЗВО, установах і організаціях: Schiller International University (Париж, Франція), Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (м. Варшава, Польща), Вища соціально-економічна школа (м. Пшеворськ, Польща), Informācijas sistēmu menedžmentaugst skola (Riga, Latvia), Universitatea «Ștefancel Mare» (Suceava, România), Wyższa Szkoła Biznesu – National-LouisUniversity (м. Новий Сонч, Польща), Варшавський Університет Кардинала Стефана Вишинського (UKSW) (м. Варшава, Польща) тощо.

Гордість і найкраща оцінка діяльності кафедри – це випускники. Кафедра пишеться всім випускникам, їх професіоналізмом, успіхами, кар'єрним зростанням. Вони реалізують себе професійно, як: викладачі в закладах вищої освіти, коледжі, керівники підприємств, організацій, установ, головні бухгалтери підприємств різних форм власності та видів економічної діяльності, аудиторії, бізнес-аналітики, консультанти та успішні бізнесмени. Наші випускники, успішно працюють у різних країнах світу, зокрема: Олена Колунова – фінансовий контролер Eaton I ndustries PtyLtd (Австралія); Андрій Глібчук – бухгалтер відділу продажів фірми Mondi Group (Австрія); Алла Гакман – асистент бухгалтера, структура LuxuryGroup LV (США); Тетяна Маринович (Tanya Brown) – головний бухгалтер (Accountant Manager), Alger Real Estate Group LLC (Сполучені штати Америки); Юлія Шабаєва – бухгалтер компанії VG Transporte (Польща) тощо. Випускники кафедри є стейкхолдерами освітньо-професійних програм кафедри та беруть участь в освітньому процесі. 

Унікальність кафедри обліку, аналізу та аудиту на економічних факультетах дозволяє в її здатності поєднувати фундаментальну теоретичну підготовку з практичними навичками, необхідними для успішної кар'єри в сучасному бізнес-середовищі.

Кафедра є не просто структурним підрозділом, а важливою складовою, що забезпечує системний розвиток економічного факультету, підвищуючи його академічну репутацію та практичну цінність освіти для студентів.

70751761

70751657

70751676

img_2156

photo_2024-05-14_13-58-09

img_2154

14699

img_2728

image-1-2

50773

65777

1-1

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності